Wkręty do drewna torx

Wkręt do drewna tej kategorii wyróżnia się łbem który jest zaprojektowany w sposób który daje wysoki współczynnik przenoszenia mocy narzędzia w stosunku do produktu. Mocowanie wkrętów do drewna na klucz typu torx daje przewagę nad mocowaniem imbusowym dzięki kątowi przylegania klucza który jest zbliżony do kąta prostego. Wkręty na klucz torx to rodzaj produktów zakończony nacięciem trzpienia na jego końcu sprawia to, że wkręcany do drewna zachowuje się jak wkręt z wiertłem i w przeciwieństwie do tradycyjnych produktów wkręcanie odbywa się z mniejszym oporem. 

Rodzaje wkrętów do drewna torx:

Wkręty do drewna z łbem stożkowym- produkty te zastosowanie znajdą tam gdzie zależy nam by konstrukcje budowlane z materiałów drewnianych były zlicowane z łbem wkrętów umożliwiając tym samym montaż produktów wykończeniowych takich jak płyta osb lub płyta gipsowa. 

Wkręty do drewna z łbem talerzowym - Talerz którym zakończony jest wkręt ma znacznie wyższe właściwości docisku łączonych materiałów. Stosujemy je w miejscach nie widocznych a wymagających mocnego i trwałego połączenia. 

Zastosowanie produktów:

Produkty tego typu przeznaczone są do łączenia elementów konstrukcji wykonanych z drewna lub materiałów drewnopodobnych, wkręty można zastosować do mocowania płyt osb, elementów podłogi oraz więźby dachowej.

Warto wspomnieć, iż te produkty prawie całkowicie wyparły łączenia tradycyjne z wykorzystaniem gwoździ które stosowane były od kilku tysięcy lat, w średniowieczu gwoździe były niezwykle cennym towarem używanym jako nieformalna waluta, można sobie wyobrazić jak cenną walutą byłyby wkręty ciesielskie. 

Standardowe rozmiary:

Wkręty ciesielskie, stożkowe oraz z talerzem w naszym sklepie występują w grubościach 4mm, 4,5mm, 5mm,6mm,8mm. Odpowiednio dobrana średnica pozwoli na solidne łącznie elementu nie uszkadzając go w trakcie wkręcania. Długość wkrętów oscyluje od 40mm d0 350mm rzeczą jasną jest to, że również ta cecha ma wpływ na poprawne łącznie. W naszym sklepie dokonując zakupów wkręty można kupić pakowane po 10szt lub w przypadku długich wkrętów na sztuki . 

Czytaj więcej

Jest 34 produktów.

Pokazano 1-12 z 34 pozycji

Aktywne filtry