Wkręty

Wkręty to jedna z najpopularniejszych metod mocowania lub łączenia materiałów drewnianych oraz drewnopodobnych. Główny podział tych produktów dzielimy ze względu na ich zastosowanie wkręt można wykorzystać do szeroko pojętego łączenia elementów drewnianych oraz metalowych, wkręty można podzielić również ze względu na typ ich łba oraz rodzaj nacięcia, ma to na celu dobranie odpowiedniego klucza do dokręcania. Połączenia na wkręty są wykorzystywane przez profesjonalistów niemniej jednak łatwość użytkowania sprawia, iż w przydomowym warsztacie majsterkowicza z powodzeniem znajdują zastosowanie. 

Podział wkrętów:

Wkręty do metalu: 

       -Wkręty do metalu samowiercące z łbem podkładkowym

       -Wkręty do metalu samowiercące z łbem sześciokątnym 

       -Wkręty do metalu samowiercące z łbem stożkowym

       -Wkręty do profili sufitowych czarne 

Wkręty do drewna:

       -Wkręty do drewna hartowane złoty ocynk na krzyżak 

       -Wkręty do drewna i płyt gipsowych fosfatowane czarne na krzyżak

       -Wkręty do drewna hartowane złoty ocynk na torx

       -Wkręty do drewna hartowane ciesielski złoty ocynk z łbem talerzowym na torx 

       -Wkręty do drewna ocynk z łbem sześciokątnym

Charakterystyka wkrętów do metalu:

Wkręty do metalu są wkrętami zakończonymi wiertłem które pozwala na otworowanie metalu bez wcześniejszego nawiercania z użyciem wiertła. Główny podział wkrętów do metalu dzieli się na typ łba grubość właściwości te mają wpływ na grubość produkty które możemy łączyć,  trzpienia oraz długość.

Zastosowanie Wkrętów:

Wkręt do metalu: 

Wykorzystywane są wszędzie tam gdzie nie ma miejsca lub czasu na nawiercanie materiałów, stanowią mocne połączenie oraz odporne na działania czynników atmosferycznych. Mogą być wykorzystane do mocowania blach dachowych w konstrukcjach metalowych, do mocowania elementów nadwozia samochodowego, oraz do łączenia konstrukcji metalowych.

Wkręt do drewna:

Produkty te mają bardzo szerokie wykorzystanie w budownictwie,  w drewnianych konstrukcjach . Są przeznaczone do łączenia materiałów drewnianych lub drewnopodobnych, oraz różnych materiałów które będą łączone z konstrukcjami drewnianymi np. płyty gipsowe tworzywa sztuczne czy blacha po wcześniejszym wykonaniu otworów.

Produkty te w naszym sklepie można zakupić w opakowania po 10szt. w przypadku produktów o dużej długości można zakupić je na sztuki. Sklep kładzie nacisk na dokładny opis produktów grubość, długości gwintu, klucz wymagany do montażu danych produktów ale nie tylko dla nas ma znaczenie każdy szczegół taki jak długość gwintu. 

Czytaj więcej

Jest 86 produktów.

Pokazano 1-12 z 86 pozycji

Aktywne filtry