Kształtowniki aluminiowe

Kształtowniki aluminiowe to produkt o dużej wytrzymałości przy bardzo niskiej masie, struktura aluminium sprawia , że nie podlega korozji dzięki temu może być stosowany w miejscach szczególnie narażonych na działanie czynników zewnętrznych, w kontakcie z żywnością. Dodatkowym atutem tego materiału jest w przeciwieństwie do stali odporność która wzrasta wraz z niskimi temperaturami. Profile aluminiowe dostępne są wielu kształtach. Dzięki tym parametrom kształtowniki aluminiowe są integralnym elementem wielu konstrukcji.

Rodzaje kształtowników:

Profil aluminiowy zamknięty

Kątowniki aluminiowe równoramienne i nierównoramienne

Ceowniki aluminiowe

Rurki aluminiowe

Płaskowniki aluminiowe

Zastosowanie kształtowników aluminiowych:

Rodzaj tych produktów ze względu na swoje właściwości znajduje zastosowanie w wielu branżach, można wykonać z nich konstrukcje tymczasowe oraz stałe. Profile aluminium używa się do wykończenia wnętrz budynków , ze względu na gładką strukturę, srebrzysty kolor doskonale komponują się w meblach kuchennych. Profil aluminiowy może być wykorzystany do wykonania konstrukcji małych daszków nad wejście, bądź na balkon ze względu na lekkość materiału nie wymaga wielu punktów mocowania w przeciwieństwie do stali. Ten produkt znajduje również swoje zastosowanie w branży motoryzacyjnej ,plastyczność oraz łatwość obróbki profili sprawia ,iż z powodzeniem możemy wykonać elementy konstrukcji tymczasowych w samochodzie lub motocyklu.

Kształtowniki aluminiowe przykłady zastosowania:

Wykończenie wnętrz budynków mieszkalnych

Stojaki, meble, statywy, regały

Banery reklamowe

Galanteria ogrodowa

Kufry aluminiowe do motocykli

Charakterystyka kształtowników

Profile aluminiowe, kątowniki, płaskowniki i rurki to materiał wytrzymały, odporny na działanie sił zewnętrznych i jednocześnie łatwy w kształtowaniu i łączeniu . Kolejną pozytywną cechą tego produktu jest 100 procentowy recykling któremu jest poddawane aluminium, profile aluminiowe przy wytwarzaniu i przetwarzaniu nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Masa oraz właściwości antykorozyjne pozwalają na wykorzystanie aluminium w wielu branżach budownictwa i nie tylko. Produkt bez żadnej powłoki antykorozyjne stanowi idealny budulec konstrukcji narażonych na korodowanie oraz w kontakcie z żywnością.

Kształtowniki aluminiowe standardowe wymiary:

Produkt ten ze względu na mnogość wykorzystywania oraz duże zapotrzebowanie, jest produkowany w wielu kształtach, profil , kątownik , płaskownik, rurki, nasz sklep w ofercie posiada dwa warianty długości: 1mb i 1,5mb grubość, szerokość, wysokość w zależnie od rodzaju kształtownika do wyboru w naszej ofercie .
Czytaj więcej

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz