Pręty stalowe

Pręt stalowy gładki o przekroju okrągłym lub kwadratowym cechują się dużą wytrzymałością , dzięki swojej budowie stanowią dodatek wzmacniający konstrukcje, pręty sprzedawane są w postaci gołej(czarnej) gotowe do dalszej obróbki, możesz kupić na wybraną długość co pozwala na wykonanie elementów nie dostępnych w standardowych wymiarach bądź oferty mają nie proporcjonalną cenę. Głównym składnikiem rozmiaru pręta jest jego średnica ważne jest odpowiednie jej dobranie pozwoli na stosunkowo niską masę przy dużej wytrzymałości efektu końcowego zaplanowanej konstrukcji czy też elementu. Dostępne w sklepie pręty dzielimy na trzy kategorie:

Podział prętów stalowych:

      -Pręty stalowe okrągłe

      -Pręty stalowe kwadratowe

      -Pręty żebrowane ( zbrojenie budowlane)

Pręt stalowy zastosowanie:

Ich użycie jest różnorodne i liczne. W zależności od przeznaczenia, gatunku oraz techniki wykonania, są spotykane powszechnie jako wewnętrzne elementy wzmacniające konstrukcje. Pręt stalowy okrągły znajduje swoje miejsce w budowie maszyn oraz urządzeń mechanicznych o dużej wytrzymałości, podobnie jak pręt kwadratowy używany jest w ślusarstwie do wypełnienia przęseł ogrodzeniowych, bądź po odpowiednim uformowaniu ozdób ogrodzeniowych, zamknięć oraz zasuw . Pręty stalowe okrągłe o mniejszych przekrojach zastosowanie znajdą w budownictwie do wiązania zbrojeń w fundamentach, płytach stropowych oraz wieńcach, natomiast stal żebrowana występuje jako główny składnik zbrojeń budynków przemysłowych oraz mieszkalnych.

Przykłady zastosowania prętów:

      -W ślusarstwie jako ozdoby oraz wypełnienie elementów ogrodzeniowych 

      -Do wykonania narzędzie ogólnego użytku gospodarstwa domowego

      -Wzmocnienie oraz wykonanie konstrukcji stalowych

      -Remont, przebudowa sprzętów rolniczych

      -Prace budowlane ,zbrojenie betonu 

Charakterystyka prętów wykonanych ze stali:

Produkt ten wykonany jest z najpopularniejszego gatunku stali S235JR co zapewnia mu odpowiednią twardość, wytrzymałość na działanie sił zewnętrznych. Prawidłowy dobór grubości pręta pozwoli nam na wykonanie odpowiednio solidnej konstrukcji przy stosunkowo niskiej masie. Produkt nie jest pokryty żadną substancją dzięki temu można go w dowolny sposób ciąć, giąć, łączyć a nawet gwintować. Kształt produktów jest przystosowany do bardzo dobrego zabezpieczenia antykorozyjnego , pozwala to na wydłużenie żywotności oraz trwałości konstrukcji. 

      -Materiał łatwy w łączniu, kształtowaniu, oraz gwintowaniu

      -Dostępne produkty w wielu grubościach

      -Możliwość zakupu o wybranej długości 

      -Produkt czarny pozbawiony powłok gotowy do dalszego przetwarzania

      -Duża wytrzymałość konstrukcyjna

Pręty stalowe standardowe wymiary:

Produkty te znajdziesz dostępne w różnych wymiarach zależnych od kształtu, parametry jakimi posługujemy się w sprzedaży prętów to ich grubość oraz długość. Pręty okrągłe oscylują w rozmiarach od 6 do 20mm , natomiast pręty kwadratowe w mniejszym zakresie od 8 do 12mm, pręty żebrowane jako materiały budowlane w naszej ofercie dostępne na wymiar w grubościach od 6 do 20mm. 

Czytaj więcej

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz