Kątowniki stalowe

Kątownik dzięki swojemu kształtowi stanowi doskonały materiał w konstrukcjach stalowych używanych zarówno w budownictwie, szeroko pojętym przemyśle jak i w domowym warsztacie . Znajdujący się w naszej ofercie kątownik wykonany jest w kącie prostym 90 stopni  co stanowi stabilizacje konstrukcji. Stal z której wykonany został kątownik spełnia normy produktu : PN-EN 10056-2. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór rozmiarów oraz dwa rodzaje kątowników:

Kątowniki zimno-gięte

Kątowniki gorącowalcowane  

Kątowniki stalowe zastosowanie:

Kątownik stalowy dzięki swojej podstawowej właściwości jaką jest kąt 90 stopni będzie idealnym rozwiązanie do zastosowań konstrukcyjnych w przemyśle oraz do budowy masztów czy konstrukcji podpierających elementy maszynowe, Kątownik znajdzie również swoje zastosowanie, w budownictwie domowym oraz ślusarstwie , kątowniki wykorzystywane są jako wypełnienie dla elementy ogrodzeniowego, z powodzeniem mogą zastąpić słupek ogrodzeniowy, ogród również znajdzie swoje miejsca dla kątowników jakim będzie np: budowa pergoli pod winogrono pnące czy też jako podstawa pod blat stołu lub falbanka warsztatowego. 

Przykładowe zastosowanie produktu:

Kątownik na konstrukcje stalowe, maszty, podstawy maszyn

Kątowniki metalowe do wykonania regałów, wieszaków garażowych, stojaków na opony

Kątownik stalowy jako produkt do naprawy urządzeń rolniczych 

Kątownik jako budulec konstrukcji bram, płotów, kojców na psy 

Katowniki stalowe właściwości:

Kątownik dzięki swojej otwartej budowie jest idealnym materiałem do długotrwałego zabezpieczenia z każdej strony jego ramienia , goła stal do której daje nam  dostęp kątownik z każdej strony jest korzystna w zabezpieczeniu  farbami antykorozyjnymi, w wyniku czego otrzymujemy zabezpieczenie przed korodowaniem na długie lata. Kątowniki stalowe są szeroko uniwersalne co umożliwia zastosowanie w wielu pracach budowlanych. Kątownik dzielimy na dwie kategorie: 

Kątownik walcowany na gorąco : 

Przy krańcach ramion obciążenie nie ma znaczenia, twardość jest jednolita na całej powierzchni, dlatego stal tego typu może być mocno obciążona bez obawy odkształcenia lub przełamania się materiału. W przeciwieństwie do kątowników giętych na zimno koszt produkcji stali gorącowalcowanej jest znacznie wyższy. Produkty kształtowane na gorąco dają większy wachlarz zastosowań oraz mają lepsze właściwości mechaniczne i techniczne. 

Kątownik metalowy gięty na zimno:

 nie jest poddawany obróbce cieplnej dzięki czemu jego struktura nie podlega zmianom , natomiast zyskuje dodatkowe właściwości jakimi są zwiększona wytrzymałość stali oraz wzrost nośności, wysoka plastyczność. Proces wytwarzania kątowników ze stali jest szybszy oraz nie ma negatywnego wpływu na środowisko. 

Czytaj więcej

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz