Ceowniki stalowe

Ceowniki dzięki swojemu kształtowi znajdą zastosowanie jako bardzo wytrzymałe wzmocnienie wszelkiego rodzaju konstrukcji, ceownik jest zbudowany na kształt litery "C" co sprawia , że jest materiałem o bardzo wysokiej odporności na odkształcenia, wygięcia czy też działanie sił zewnętrznych. Ceownik jest sprzedawany w postaci czarnej (goła stal) nie pokryta żadnymi substancjami gotowa do dalszej obróbki cięcia, gięcia, wiercenia i spawania. Produkt ten dzięki swojemu kształtowi jesteśmy w stanie bardzo dobrze zabezpieczyć antykorozyjnie ma to duży wpływ konstrukcji stalowych . 

Ceownik jest wyprodukowany z najpopularniejszego gatunku stali S235JR  o odpowiedniej twardości oraz wytrzymałości na działanie sił zewnętrznych. Dobierając kształtowniki stalowe bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej grubości oraz szerokości materiału do odpowiedniej siły względem ciężaru własnego konstrukcji. 

Ceownik stalowy zastosowanie:

Materiał ten jest na tyle uniwersalny, że ciężko będzie przedstawić wszystkie obszary tego produktu o bardzo wysokiej wytrzymałości często możemy spotkać się z ceowniki w gospodarstwach domowych do stosowania jako prowadnica do drzwi przesuwnych , czy też w remontach maszyn rolniczych . Możemy używać w ślusarstwie jako mocowanie bardzo popularnych w ostatnim czasie elementów panelowych poprzecznych. Ceowniki są niezbędnym składem do budowy maszyn, przemysłowych użytku domowego oraz , urządzeń mechanicznych. Motoryzacja znajdzie zastosowanie dla tych produktów  w budowie ram oraz elementów nośnych pojazdów. 

Ceowniki stalowe przykłady zastosowania:

      -Gospodarstwa domowe, budowy oraz remonty urządzeń rolniczych

      -W budownictwie jako główne elementy konstrukcji o bardzo dużej wytrzymałości

      -Ogrodzenia panelowe, bramy garażowe, bramy wjazdowe, balustrady

      -Wykonanie przyczepek pod zbiorniki typu mauzer 

      -Ceownik stalowy charakterystyka:

      -Bardzo dużo wytrzymałość mechaniczne

      -Odporny na odkształcenia, wygięcia 

      -Łatwość zabezpieczenia antykorozyjnego

      -Ceownik sprzedawany w postaci gołej (czarnej) gotowej do obróbki

      -Nasze oferty zawierają ceownik na wybraną długość 

Ceowniki metalowe dzielimy na dwie kategorie:

Ceownik gorącowalcowany:

W odróżnieniu od ceowników giętych na zimno cena produkcji stali gorącowalcowanej jest znacznie wyższy. Produkty kształtowane na gorąco dają większy wachlarz zastosowań oraz mają lepsze właściwości mechaniczne i techniczne.

Ceownik zimno-gięty:

Nie jest poddawany obróbce cieplnej dzięki czemu jego struktura nie podlega zmianom , natomiast zyskuje dodatkowe właściwości jakimi są zwiększona wytrzymałość stali oraz wzrost nośności, wysoka plastyczność. Proces wytwarzania kątowników ze stali jest szybszy oraz nie ma negatywnego wpływu na środowisko.

Kształtowniki gorąco walcowane oraz zimno-gięte standardowe wymiary:

Ceownik posiada szeroki wachlarz jeśli chodzi o wymiar ponieważ możemy dobrać grubość ścianki , szerokość głównej podstawy oraz wysokość ramion bocznych, przez długie lata obycia ze stalą wybraliśmy dla państwa najbardziej uniwersalne wymiary które są uniwersalne i znajdą zastosowanie w wielu dziedzinach tych profesjonalnych jak i amatorskich prac domowych . 

Czytaj więcej

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz