Kształtowniki stalowe

Stal kształtowa ze względu na swoją różnorodność kształtów jest materiałem na tyle uniwersalnym , że znajdzie on zastosowanie w wielu branżach. Szeroki wybór produktów tego gatunku pozwala na wybranie stali o odpowiedniej wytrzymałości na odkształcenia, wygięcia i zerwania. Jest materiałem czarnym, nie pokrytym żadną substancją gotową do dalszego przetwarzania, struktura pozwala na dowolne kształtowanie, docinanie, łączenie. Kształtowniki pozwalają na wykonanie konstrukcji nie dostępnych w standardowym wymiarze, lub cena jest znacznie wygórowana. Stal poprzez swoją strukturę jest materiałem, który nadaje się do wielokrotnego użytku . Nowoczesne metody wytwarzania oraz normy które zmuszają producentów do ograniczenia negatywnego wpływu wytwarzania stali na środowisko.

Kształtowniki stalowe są wytwarzane z najpopularniejszego gatunku stali S235JRH. Profile stalowe mogą z powodzeniem zastąpić elementy drewniane przy mniejszej objętości, odpowiednio dobrany rozmiar i grubość produktów pozwoli na znaczne wzmocnienie konstrukcji oraz znacznie wydłuży jej żywotność .

Rodzaje stali kształtowej:

      -Profile stalowe zamknięte kwadratowe

      -Profile stalowe zamknięte prostokątne

      -Kątowniki gorącowalcowane

      -Kątowniki zimno-gięte

      -Rury stalowe

      -Płaskowniki

      -Ceowniki

      -Pręty

Kształtownik stalowy zastosowanie:

Duży wybór kształtów i rozmiarów tego produktu daje mu szerokie zastosowanie zarówno jak i w budownictwie, przemyśle, budowie maszyn jak i w użytku domowego gospodarstwa , profile służą do wykonywania ogrodzeń takich jak słupki, przęsła, bramy furtki elementy mocowania . Stal tego typu służy do budowy maszyn i urządzeń wykorzystywanych w przemyśle jak i gospodarstwach domowych, kształtowniki można zastosować do konstrukcji dachowych. Ich trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne sprawiła, że używają ich także producenci naczep.

Przykłady zastosowania:

       -Tworzenie barierek, przęseł, poręczy, galanterii ogrodowej

      -Budowa sprzętów użytku gospodarstwa domowego

      -Wytwarzanie elementów siłowni, drążków , ławeczek, stojaków

      -Konstruowanie ścianek działowych wypełnionych szkłem

      -Naprawa maszyn rolniczych bądź wzmacnianie elementów

      -W sportach motorowych do produkcji klatek bezpieczeństwa

Charakterystyka kształtowników stalowych:

Kształtowniki stalowe charakteryzuje mnogość kształtów, profile, kątowniki, rury itp. są materiałem uniwersalnym mającym zastosowanie w wielu branżach, profile są łatwe w obróbce nie wielkim nakładem można je dowolnie ciąć tarczami ściernymi, bądź brzeszczotami , można wiercić, łączyć wieloma metodami oraz giąć. By ograniczyć czas pracy nasze kształtowniki sprzedawane są na wybrany wymiar co pozwala na stworzenie konstrukcji w niestandardowym wymiarze. Produkty nie są pokryte żadną substancją można je zabezpieczyć antykorozyjnie na wiele sposobów najskuteczniejszym wydaje się cynkowanie aczkolwiek w dobie rozwijających się środków chemicznych zabezpieczenie farbami jest również dobrym i wydłużającym żywotność wyborem.

Czytaj więcej

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz